Polska Bandera - świętowanie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Program Polska Bandera – aktywizacja środowiska wodniackiego, z inicjatywy Prezesa PZŻ dr Tomasza Chamery, który zaprasza wszystkich pasjonatów sportów wodnych do wspólnego świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, integracji na wodzie oraz włączenia się w zabawę konkursową.

15 sierpnia br. odbył się się punkt kulminacyjny Programu „Polska Bandera” mający na celu pokazanie jak środowisko żeglarskie i wodniackie włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Polski Związek Żeglarski serdecznie zaprosił do wzięcia udziału w konkursie i aktywnego wspierania Programu.

Tworzenie zarówno przez żeglarzy jak i wszystkich zaangażowanych wodniaków „żywej flagi” przybrało różne, bardzo ciekawe formy i oblicza, które były wyrazem integracji oraz radosnego świętowania, stanowiły również odpowiedź na zaproszenie Prezesa PZŻ dr Tomasza Chamery.

Do najciekawszych realizacji do jakich doszło wg. PZŻ  m.in. w Gdyni za przyczyną Pomorskiego Związku Żeglarskiego we współpracy z klubami YKP Gdynia oraz MKŻ Arka Gdynia przy dużym zainteresowaniu mediów lokalnych i ogólnopolskich; w Tarnobrzegu – Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski świętował na jeziorze Tarnobrzeskim, pięknie sfotografowanym z drona; na Zalewie Zegrzyńskim gdzie działała bardzo aktywna Sztorm Grupa; w Kaliskim Okręgowym Związku Żeglarskiego z udziałem uczestników programu PolSailing z Kalisza na rzece Prośnie, a na Wiśle Śmiałej oraz jej rozlewisku przy Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS spotkali się harcerze ze zlotu ZHP Gdańsk 2018 oraz zawodnicy klubu KS AZS AWFiS Gdańsk. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z udziału w akcji 200 uczestników i instruktorów półkolonii organizowanych przez Sztorm Grupę:

20180815-DSC_0573-2jpg
20180815-DSC_0521-2jpg
20180815-DSC_0481jpg
20180815-DSC_0594jpg

Ogłoszenie wyników konkursu PZŻ już 11 listopada 2018 roku na stronie internetowej PZŻ, Polska Bandera oraz fanpage’u PZŻ na Facebook’u.

Więcej o projekcie: http://polskabandera.pya.org.pl/