Ahoj Polsko! Czas na żagle i wzmacnianie kompetencji społecznych

Coraz bliżej lato i wakacje! A w wakacje będziemy znowu pływać! Kumulację pozytywnej żeglarskiej energii przewidujemy nad Zalewem Zegrzyńskim, Mazurach ale i nad Pogorią, nad Soliną, i na Zalewie Sulejowskim, i Pojezierzu Augustowskim, i na wszystkich innych akwenach w naszym kraju. Rok 2019 ogłosiliśmy bowiem rokiem żeglarskim. Jesteśmy pewni, że w różnych zakątkach Polski żeglarska brać poszerzy się o nowych fanów sportów wodnych – zarówno małych, jak i dużych. Zwłaszcza, że żeglarstwo to wspaniała i niezapomniana szkoła życia. Czas na żagle i wzmacnianie kompetencji społecznych!

Co ma wspólnego żeglarstwo i kompetencje społeczne? Naprawdę bardzo dużo! Żeglarstwo to fantastyczna szkoła życia – z jednej strony uczy pokory, z drugiej otwartości na świat i ludzi. To także doskonały trening pracy zespołowej, ale i myślenia o innych. Pozwala na wyciszenie, chwilę zadumy albo refleksji … Ale uruchamia też tony endorfin, dając przestrzeń na autentyczną radość – z tego, że jacht płynie; że żagle są dostrojone do wiatru; że żeglujemy do portu przeznaczenia itd. Żeglarstwo to sport, to styl życia, to sposób na wzmacnianie kompetencji społecznych. Jakich? Choć pewnie cały alfabet można by było wymienić, stawiamy na „szczęśliwą siódemkę”.

_DSC0191 1jpg

Zapraszamy do zapoznania się z kluczowymi kompetencjami społecznymi, które niewątpliwie są wzmacniane pod żaglami w nowym wpisie na blogu Sztorm Grupy: https://sztormgrupa.pl/index.php/ahoj-polsko-czas-na-zagle-i-wzmacnianie-kompetencji-spolecznych/

Ahoj Polsko!